Ruben Dias
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że ​​cechy przywódcze Rubena Diasa odgrywały kluczową rolę, odkąd portugalski obrońca dołączył klubu z Etihad Stadium  w 2020 roku.

25-latek wrócił z zimowych Mistrzostw Świata z urazem ścięgna podkolanowego, ale odkąd wrócił do zdrowia, grał w każdej minucie w ostatnich ośmiu meczach.

– Ruben gra nie tylko w swoją grę. On gra dla wszystkich – powiedział Guardiola.

– Ma zdolność dostrzegania i rozwiązywania problemów w wielu sprawach. Jego charakter jest bardzo ważny. Jego przywództwo jest ogromne, nawet jeśli nie gra.

– Musielibyście zobaczyć jego wpływ na szatnie przed meczem, w przerwie lub w pełnym wymiarze czasu, kiedy nie grał. Tak samo zachowywał się podczas gry. To sprawia, że ​​zasługujesz na bycie kapitanem. Jego charakter jest naprawdę ważny.

– Na trening przychodzi dwie godziny wcześniej, wychodzi dwie godziny później. Poświęca się piłce nożnej przez 24 godziny na dobę.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ

  1. Jack nie osiadaj na laurach chociaż zdobyłeś tylko raz mistrzostwo Anglii ten sezon jest lepszy od poprzedniego grasz dobrze ale jednak oczekujemy więcej bramek i asyst bez wymówek że nie jesteś od liczb. 3 gole przy 12 fodena i 12 mahreza wygląda blado mimo że często grasz lepiej od nich i czasami brakuje trochę szczęścia. Ale od Grealisha powinno wymagać się minimum 10 goli w sezonie i około 10 asyst.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj