Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Do rozpoczęcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, ale szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola poinformował, że wspólnie z dyrektorem sportowym, Aitorem Beguiristainem pracują już nad wzmocnieniami na nowy sezon.

Hiszpański trener oznajmił, że klub podobnie, jak miało to miejsce w przeszłości, będzie chciał postawić na angaż młodych zawodników.

W ostatnim czasie do City trafili między innymi Raheem Sterling, Leroy Sane, Gabriel Jesus, Marlos Moreno oraz Oleksandr Zinchenko i teraz należy spodziewać się podobnego trendu.

– Planuję kadrę na kolejny sezon, podobnie jak Txiki. Musimy jednym okiem spoglądać na krótkoterminowy, najbliższy okres czasu, a drugim na kolejne lata – poinformował Guardiola.

– Kupujemy piłkarzy na dłuższą metę. Dlatego Leroy jest tutaj, dlatego Raz jest tutaj i dlatego Gabriel jest tutaj i tak dalej.

– Każdy z nich ma 20 lat, z wyjątkiem jednego lub dwóch przypadków, kiedy potrzebowaliśmy doświadczenia. Wiek jest dla nas bardzo istotny.

– Być może pozyskamy faceta, który ma 28 lub 29 lat, ponieważ jest świetny na danej pozycji i może być ważną postacią u nas przez trzy, cztery lata. Uważam jednak, że jeżeli jest to możliwe, lepiej pozyskać młodego zawodnika.

– Nasze planowanie jest w toku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj