Guardiola Pep 3
fot. www.mancity.com

Manchester City kontynuuje zwycięską ścieżkę i aktualnie może pochwalić się bilansem 20 wygranych spotkań z rzędu. Po wygranej w sobotnim meczu z West Hamem, zawodnicy Pepa Guardioli nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek i już we wtorek zagrają z Wolverhampton Wanderers.

Trener Manchesteru City, Pep Guardiola chce, aby jego podopieczni skupiali się wyłącznie na ciężkiej pracy, a nie na tym, co udało się zrobić do tej pory.

– Nie chcemy przestać wygrywać. Wiemy, jak ważne 10 dni przed nami. Zagramy z Wolverhampton, Manchesterem United, Southampton, a następnie Fulham. Jeśli będziemy w stanie zrobić to, co chcemy, z pewnością zrobimy niesamowity krok naprzód – powiedział trener Manchesteru City na temat aktualnej, zwycięskiej serii swojej drużyny.

– Chcę, aby zespół dalej skupiał się na pracy, którą mamy do wykonania. Mówiłem ostatnio wiele razy, że skupiamy się na tym co przed nami. Widzimy, co zrobiliśmy do tej pory i po prostu zastanawiamy się nad tym co zrobić, aby to kontynuować. 

– Jeżeli chodzi o zespół, to wszyscy są gotowi do gry z wyjątkiem Nathana Aké.

Trener Manchesteru City spodziewa się, że nadchodzące starcie z Wolverhampton może być trudnym zadaniem dla jego podopiecznych.

– Historia naszych ostatnich spotkań przeciwko Wolverhampton pokazuje, że jutro czeka nas trudne zadanie. Wiemy dokładnie z jaką intensywnością musimy zagrać, ale jednocześnie wiemy, że musimy zachowaj spokój.

– Musimy być sprytni, ponieważ ostatnie mecze z nimi były ciężkie, a biorąc pod uwagę jakość graczy, których mają w tym roku nie będzie inaczej.

Źródło: www.mancity.com