Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Dzięki trafieniom Ilkaya Gundogana, Kevina De Bruyne’a i Raheem Sterlinga (x2), Manchester City bez większy problemów uporał się z Tottenhamem Hotspur, wygrywając 4:1.

Trener Obywateli, Pep Guardiola był bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu, a w szczególności Kevina De Bruyne’a i Ilkaya Gundogana.

– Mogę po prostu podziękować wszystkim moim graczom, zwłaszcza Kevinowi De Bruynowi, który jest jednym z najbardziej utalentowanych graczy jakich spotkałem.

– Jest dobrym przykładem dla młodych graczy, dla naszej Akademii, dla Phila Fodena, dla Brahima Diaza. Jest wzorem dla wszystkich młodych graczy, którzy wiedzą, jak dobry jest De Bruyne, i widzą, jak biega i walczy bez piłki – to najlepszy przykład.

– Kevin pomaga nam być lepszym klubem. Jego występ dzisiaj – nie mam słów aby to opisać. To jak porusza się z piłką, asysty, gra zmianowa, cały czas grał z głową. Nawet bez piłki, był w stanie wywrzeć presję na bramkarzu.

– Kiedy Kevin gra w ten sposób, ludzie, którzy są za nim, czują, że muszą biegać jak on. Wówczas nawet taki zespół jak Tottenham, który jest w stanie ograć każdego, może mieć znikomą liczbę szans strzeleckich.

– Ilkay był naprawdę dobry. Wszyscy znamy jego jakość. W ubiegłym sezonie bardzo za nim tęskniliśmy, ponieważ świetnie potrafi utrzymywać się przy piłce, dużo biega i ma wyczucie rytmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj