Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola cieszy się, że jego klubowi udało się pozyskać 23-letniego Aymerica Laporte, który będzie mógł występować na najwyższym poziomie przez wiele lat.

Kataloński trener wyznał jednak, że nie ma pewności, czy Francuz będzie mógł znaleźć się w składzie City już na środowy mecz z West Bromwich Albion z racji załatwiania wszelkich formalności związanych z transferem.

– Nie wiem, czy Laporte będzie dostępny na mecz z West Bromwich Albion. Nie sądzę, ale w futbolu wszystko może się zdarzyć – powiedział trener City.

– Jest gotowy do gry. Oczywiście musi się dostosować. Premier League jest wyjątkowa pod wieloma względami, ale jest inteligentny. Dla nowego gracza zawsze jest to trudne, aby się dostosować, ale będziemy cierpliwi.

– Jest obrońcą, który potrafi grać lewą nogą i od wczesnego etapu swojej kariery grał w La Liga na największych stadionach. Jest silny w powietrzu, dobrze czyta grę.

– Mimo młodego wieku jest bardzo doświadczony. Jest szybkim zawodnikiem mającym umiejętności, których potrzebujemy.

– Jest w idealnym wieku, ma 23 lata, więc mam nadzieję, że będzie grał w Manchesterze City przed długi czas.

– Interesowaliśmy się nim latem, ale wtedy pozyskanie go nie było to możliwe. Postanowił pozostać w Bilbao.

– Już latem potrzebowaliśmy środkowego obrońcy, ale wciąż mamy dużo gier do grania, więc spróbowaliśmy ponownie teraz. Latem nasze okno transferowe będzie łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj