Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola pojawił się dzisiaj na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli szkoleniowca Manchesteru City.

Na początku Hiszpan określił, co w drużynie The Citizens jest jego głównym celem.

– Chcę, żebyśmy mogli być z siebie dumni. Przede wszystkim, żeby piłkarze byli zadowoleni z tego co robią oraz żeby fani byli dumni z tego co zobaczą.

– Mam nadzieję, że będziemy dobrze grać, wygrywać mecze i ludzie będą z nas zadowoleni. Mam wielkie oczekiwania i nadzieje, że wszystko pójdzie tak dobrze, jak tylko jest to możliwe.

Na pytanie czy intensywny styl gry opierający się na pressingu ma szansę sprawdzić się w Anglii, Guardiola odpowiedział:

– Po to tu jestem. Żeby coś sobie udowodnić. Wygodnie byłoby zostać tam, gdzie byłem do tej pory, ale czułem, że to właściwy moment, żeby przejść tutaj.

– Wiem, że w Anglii niełatwo jest znaleźć zespół, który wygrywa 4,5,6 meczów z rzędu. Być może to jest wyzwaniem.

– Zawsze będę wdzięczny temu klubowi za danie mi szansy pracy w Premier League. Będę dawał z siebie wszystko do ostatniego dnia.

Kolejną kwestią była akademia Manchesteru City. Hiszpański trener stwierdził, że wśród zawodników drużyn młodzieżowych widzi wiele talentów i jest pod wrażeniem ich umiejętności.

– Manchester City i Chelsea mają najlepsze akademie w kraju, co roku liczą się w rozgrywkach młodzieżowych. Jestem tu dopiero od tygodnia, ale już zobaczyłem dziesięciu czy jedenastu młodych zawodników, którzy pozytywnie mnie zaskoczyli. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności.

– To miejsce jest niesamowite. Najlepsze miejsce do rozwoju dla młodych piłkarzy. Reasumując, czy będzie nam szło dobrze czy źle, to nie jest wina warunków pracy.

Guardiola odniósł się także do sytuacji Yaya Toure oraz Vincenta Kompany?ego. Zapowiedział również, że czeka na współpracę z Raheemem Sterlingiem

– Znam Yayę od dawna. To ogromny talent. Każdy zawodnik może na mnie liczyć. To nie dotyczy tylko Yayi, ale wszystkich zawodników. Zobaczymy co będzie dalej.

– Jeśli mówimy o Vincencie Kompanym, moim jedynym marzeniem jest żeby był zdrowy. To naprawdę wspaniały środkowy obrońca, ale w ciągu ostatnich dwóch lat rozegrał bardzo mało gier. On musi być w pełni zdrowy. Powiedziałem mu już, żeby skupił się na swoim ciele, inne rzeczy są nieważne.

Na koniec nowy boss Obywateli został zapytany o rywalizację w Manchesterze z Jose Mourinho.

– Jose dobrze określił to na swojej konferencji-tutaj nie chodzi o niego lub o mnie. Zdążyłem jednak zauważyć, że w Anglii jest to trudne. Graliśmy przeciwko sobie wiele razy. Mogę powiedzieć, że Jose to bardzo dobry trener. Mierzenie się z nim pozwoliło mi się rozwinąć, podobnie jak np. z Jurgenem Kloppem. W Anglii jest wielu świetnych trenerów. Oni pomagają mi wejść na wyższy poziom i popychają mnie w stronę osiągnięć.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj