Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podsumował sobotnie spotkanie swojej drużyny z Burnley, które zakończyło się zwycięstwem 5:0. Poniżej zapis pomeczowej konferencji prasowej z udziałem hiszpańskiego trenera The Citizens.

Pep Guardiola o nieobecności Sergio Aguero: – Kolano Sergio doznało reakcji na obciążenia treningowe. Jest spuchnięte. Mam nadzieję, że jutro Sergio wróci do treningów. Trenuje dobrze, ale potem ma problemy z kolanem. Wczoraj zdecydowaliśmy, że nie włączymy go do składu. Dziś rano obudził się z dolegliwościami w kolanie i nie mógł trenować. Wiemy, że kontuzja, z którą się zmagał, nie jest łatwa do wyleczenia. Kiedy będzie gotowy, będzie grał.

Pep Guardiola o zwycięstwie z Burnley:Ważne było, abyśmy wrócili na ścieżkę zwycięstw w Premier League. Gramy dużo spotkań, więc utrzymanie dobrego poziomu przez 90 minut nie jest łatwe, a dodatkowo zawsze jest coś do poprawienia. Najważniejsze jest teraz to, że mamy 21 graczy w dobrej formie. Mamy też graczy, którzy są zmęczeni i potrzebują odpoczynku. Grają jednak piłkarze, którzy bronią dobrze i którzy strzelają bramki. Teraz myślimy o wtorkowym meczu z FC Porto.

Źródło: www.mancity.com