Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W zremisowanym 2:2 meczu z Middlesbrough, Aleix Garcia po raz pierwszy w tym sezonie wybiegł w wyjściowej jedenastce Manchesteru City w Premier League. Pomocnik przyznał, że wynik spotkania na Riverside Stadium był mocno rozczarowujący.  

– Końcowy wynik jest bardzo frustrujący. Myślę, że próbowaliśmy dać z siebie najlepsze, co tylko mogliśmy. Straciliśmy bramki w prosty sposób. Jednak staraliśmy się dzisiaj i musimy dalej pracować w ostatnich czterech spotkaniach, żeby osiągnąć nasz cel.

– Oni grali swoje, wiedzieliśmy to. Sądzę jednak, że w drugiej połowie i  w przekroju całego spotkania stworzyliśmy sobie wystarczająco dużo okazji, żeby strzelić więcej goli.

– Według mnie nie powinniśmy doprowadzać do sytuacji, w której musimy gonić wynik. To zawsze jest trudne. Jesteśmy zespołem, który potrafi kontrolować mecz i w oparciu o to chcemy wygrywać mecze, które jeszcze nam zostały.

Hiszpan wypowiedział się także na temat przewagi, jaką może dać Obywatelom gra na własnym terenie w spotkaniach z Crystal Palace, Leicester i West Bromem.

– Mamy niesamowity zespół. Powinniśmy wykorzystać atut własnego boiska w nadchodzących trzech spotkaniach. Z naszymi kibicami oraz wysiłkiem na boisku, musimy zwyciężyć.

Na koniec 19-latek ocenił współpracę Sergio Aguero i Gabriela Jesusa.

– Obaj strzelili dzisiaj po golu, w dodatku trafienie Gabriela Jesusa było po podaniu Aguero. Myślę, że tworzą bardzo dobry duet i dają nam jeszcze dużo radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj