Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pożegnanie Pepa Guardioli z Bayernem Monachium było również efektem szeregu nieporozumień między nim a działaczami seryjnego mistrza Niemiec.

Dwudziestokrotny reprezentant swojego kraju uważa, że jeśli Guardiola zdołałby przeforsować swoją wolę  nadal byłby trenerem Bawarczyków.

Guardiola najwyraźniej kilkakrotnie próbował namówić szefów Bayernu do sprowadzenia na Säbener Straße  kilku piłkarzy, z którymi wiązał wielkie nadzieje, w tym właśnie 27- letniego byłego już  pomocnika Borussii Dortmund, ale życzenia Hiszpana nie zostały spełnione. W notesie charyzmatycznego szkoleniowca znajdowali się również inni grający obecnie w Manchesterze City piłkarze, między innymi  Leroy Sane i Kevin de Bruyne.

W jednym z wywiadów dla magazynu Die Zeit Gündogan oznajmił, iż przypuszczenia o tym, że obecny trener Obywateli w wielu przypadkach był źle rozumiany odpowiadają prawdzie.

– Pep i ja podzielamy ten sam pogląd o tym jak ma wyglądać idealny futbol: posiadanie piłki, spłaszczenie jej, zdominowanie przeciwnika w środku pola przy pomocy idealnie wyszkolonych technicznie piłkarzy, opisuje swoje szczególne relacje z Guardiolą Gündogan.

W czasie swojego pobytu w Monachium Guardiola miał klarowny pomysł na styl gry, którego nie był w stanie zrealizować, gdyż z reguły nie czuł wsparcia ze strony decydentów bawarskiego giganta. Obecny Coach The Citizens chciał połączyć Thiago i Gündogana i tym samy stworzyć idealny duet pomocników na miarę Xavi /Anders Iniesta- twierdzą również biografowie Katalończyka.

W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, iż z perspektywy czasu przemyślenia Gündogana są wielce spekulatywne. Faktem jest, że Guardiola w przeciągu trzech lat pobytu w stolicy Bawarii nie osiągnął upragnionego celu jakim było wygranie Ligi Mistrzów. Poza tym wśród wymagających i rozpieszczonych sukcesami fanów 27- krotnego mistrza Niemiec stawał się z dnia na dzień mniej popularny i lubiany oraz często porównywany do Juppa Heynckesa, z którym Bayern święcił wielkie sukcesy, co również mogło mieć niebagatelny wpływ na jego rozstanie Alianz Areną.