Everton FC
fot. www.evertonfc.com

Zaplanowane na poniedziałek 28 grudnia spotkanie pomiędzy Manchesterem City, a Evertonem nie doszło do skutku z powodu zakażeń koronawirusem w zespole z Etihad Stadium.

Klub z Manchesteru w oficjalnym oświadczeniu napisał, że istniało duże ryzyko rozprzestrzenienia się zakażenia, a decyzja o odwołaniu spotkania została podjęta przez władze Premier League w porozumieniu z klubami.

Zgodnie z przepisami Premier League, mecze powinny być rozgrywać w momencie, gdy w kadrze rywali znajduje się co najmniej 14 zdrowych piłkarzy. W związku z tym, władze Evertonu nie są usatysfakcjonowane podjętą decyzją.

? Everton Football Club żałuje, że dzisiejszy mecz z Manchesterem City został przełożony ? nie tylko z powodu 2000 fanów, którzy byliby na nim obecni na Merseyside, ale także kibiców na całym świecie.

? Nasi gracze byli przygotowani do gry, podobnie jak personel zespołu i wszyscy na Goodison. Dzień meczowy to najważniejsza data w naszym kalendarzu.

? Chociaż Everton zawsze będzie miał na pierwszym miejscu bezpieczeństwo publiczne, będziemy prosić o ujawnienie wszystkich informacji, które Manchester City przekazał władzom Premier League, aby klub mógł jasno określić, dlaczego podjęto taką decyzję.

Źródło: www.evertonfc.com