Ederson
fot. www.mancity.com

Bramkarz Manchesteru City, Ederson wraz z trenerem Pepem Guardiolą pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z FC Porto. Poniżej zapis rozmowy z Brazylijczykiem.

Ederson o letnich wzmocnieniach w defensywie: ? Myślę, że nasza obrona jest teraz bardziej stabilna. Stopniowo poprawiamy się w tym aspekcie, ale wymaga to czasu. Mamy nowych zawodników i mniej kontuzji niż w zeszłym sezonie. Wiemy z przeszłości, że kiedy jeden lub dwóch środkowych obrońców doznawało kontuzji i z konieczności grał tam Fernandinho, było ciężej. Teraz gramy środkowymi obrońcami pierwszego wyboru, co jest łatwiejsze i sprawia, że ??jesteśmy po prostu lepsi.

Ederson odpowiada na pytanie, czy czuję, że zrobił progres w Manchesterze City: ? Czuję, że bardzo rozwinąłem się od czasu dołączenia do Manchesteru City, głównie za sprawą treningów pod okiem Pepa Guardioli, który wyciąga z graczy to, co najlepsze. Mój styl wpływa na zespół. Jestem graczem, którego szuka się podczas meczu, a to duża odpowiedzialność. Błąd kończy się bramką, ale jestem przygotowany na wszystkie okoliczności. Trzeba być silnym psychicznie. Chcę kontynuować swoją ciężką pracę Manchesterze City i być coraz lepszym.

Ederson o urazie Raula Jimeneza w meczu Wolverhampton ? Arsenal (Ederson w przeszłości również doznał urazu głowy w meczu z Liverpoolem): ? Byłem bardzo zmartwiony oglądaniem tego meczu. To było przypadkowe, zderzenie przy walce łeb w łeb. Głowa to część ciała, która jest delikatna i wymaga szczególnej uwagi. Kiedy następuje uderzenie w głowę, powinno stanowczo decydować się, czy gracz może kontynuować grę, czy nie. Możesz wtedy czuć się dobrze, ale odczuwać konsekwencje po meczu. To nie było zamierzone walczyli o piłkę, a jak wiemy istnieje wówczas ryzyko urazu głowy. Mam nadzieję, że Jimenez wróci tak szybko, jak to możliwe.

Źródło: www.mancity.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj