Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Kevin De Bruyne ma nadzieję, że jego drużyna podbudowana doświadczeniami z zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, w której dotarła aż do półfinału, będzie potrafiła wykorzystać je w nadchodzącym meczu z AS Monaco.

De Bruyne powiedział także, że denerwują go stwierdzenia, że City jest drużyną bez sukcesów w Europie.

– Ubiegły rok w Lidze Mistrzów był wielkim krokiem dla zespołu. Chcemy w każdym kolejnym iść dalej krok po kroku, aby osiągnąc to co chcemy. Ten zespół buduje się na tym. Potrzebujemy czasu, aby to zrobić.

– Wiemy, że to będzie trudne zadanie grając przeciwko drużynie, która utrzymuje świetny poziom we Francji. Będziemy wykonywać naszą pracę jak najlepiej. Musimy być lepsi od Monaco, aby pozostać w Lidze Mistrzów.

– kiedy dojdziemy do półfinału lub finału, ludzie nie będą nas nagle postrzegać nas jako duży zespół.

– Ludzie porównują nas do Manchesteru United i Liverpoolu, a nie można porównywać nas do nich, ponieważ nie graliśmy w Lidze Mistrzów tak długo jak oni. Musimy mieć taką samą ilość czasu.

– Dla mnie to nic nie znaczy, ale dla wielu ludzi na świecie, oznacza to bardzo dużo. Wszyscy w Anglii są dumni, kiedy angielskie zespoły osiągają sukcesy w Europie. Chcemy mieć szansę to zrobić. Może ludzie będą wówczas postrzegać nas inaczej.