Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Defensor Manchesteru City, Gael Clichy uważa, ze drużyna Obywateli potrzebuje jeszcze trochę czasu, za nim w pełni dostosuje się do filozofii gry szkoleniowca Pepa Guardioli.

City w swoim ostatnim teście przed startem nowego sezonu przegrało z Arsenalem 2:3, ale Francuz widzi pozytywy w grze zespołu.

– Zrobiliśmy kilka rzeczy dobrze, a niektóre trochę gorzej. Mamy jeszcze czas na poprawę. Tak naprawdę ciągle dowiadujemy się, czego chce od nas trener.

– Będziemy poprawiać się z dnia na dzień. To był dobry mecz, aby po czterech tygodniach treningów sprawdzić, gdzie jesteśmy. Myślę, że mamy jasny obraz tego, co musimy zrobić lepiej.

– Mamy jeszcze kilka dni do pierwszego meczu i będziemy starać się poprawić.

– Od kiedy pojawił się Pep, wszystko się zmieniło. To nowa filozofia, nowy sposób gry w piłkę nożną, nowy sposób bronienia się. Musimy się tylko dostosować.

– Dla wielu z nas wiele aspektów jest całkiem nowe, ale musimy się szybko wdrażać. To nie stanie się jednak z dnia na dzień – musimy pracować i skupić się na tym, co trener chce nam przekazać.

– Poprzednie wyniki Pepa pokazują, że jeżeli zespół gra tak, jak on tego wymaga, to można liczyć na dobry sezon. Jest jeszcze za wcześnie na deklaracje, ale jesteśmy pewni siebie.