Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City, Arsenal Londyn i Paris Saint-Germain powalczą o nastoletni talent Partizana Belgrad, Dusana Vlahovicia.

16-letni piłkarz, nazywany nowym Zlatanem Ibrahimoviciem, jest jednym z najgorętszych nazwisk młodzieżowego futbolu. Mimo niewielkiego doświadczenia Vlahović już zdążył zapisać się w historii klubu ze stolicy Serbii – pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w wieku 15 lat i tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem w dziejach Partizana. W bieżącym sezonie napastnik wystąpił w 6 meczach pierwszej drużyny czarno-białych.

Jak informuje France Football, oba angielskie kluby oraz mistrz Francji od dawna śledzą karierę Serba i latem chciałyby go ściągnąć do siebie. Może to być jednak niełatwe, bo Partizan nie chce jeszcze sprzedawać swojego diamentu (ewentualny transfer mógłby dojść do skutku dopiero za rok). W przypadku ekip z Premier League czas odgrywa istotną rolę- wcześniejsze zakontraktowanie nastolatka zwiększy szanse na wypełnienie przez niego warunków home-grown (zawodnik przed zakończeniem sezonu, w trakcie którego świętuje dwudzieste pierwsze urodziny, musi rozegrać w angielskich lub walijskich klubach pełne trzy sezony/ 36 miesięcy- przyp. red.)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj