Strona główna Wiadomości Champions League bez mistrzów Anglii?

Champions League bez mistrzów Anglii?

0
Champions League bez mistrzów Anglii?
fot. www.mancity.com

Jak donoszą media świeżo upieczony mistrz Anglii, za nieprzestrzeganie zasad Finansowego Fair Play może zostać wykluczony z Ligi Mistrzów. Po zakończonym dochodzeniu w sprawie Manchesteru City Urząd Nadzoru Finansowego UEFA miał wydać zalecenia, by drużynę Papa Guardioli ukarać wykluczeniem z najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie.

W artykule zamieszczonym w New York Times czytamy, że członkowie komisji dochodzeniowej dwa tygodnie temu spotkali się w szwajcarskim Nyon, by sfinalizować ustalenia. Według tej samej gazety decyzja dotycząca w sprawie Manchesteru City ogłoszona ma być jeszcze w tym tygodniu. Dziennikarze NYT nie precyzują jednak kiedy domniemana kara miałaby wejść w życie i jak długo będzie ona obowiązywała.

W marcu Manchester City na swojej oficjalnej stronie internetowej wydał oświadczenie, w którym czytamy:

Manchester City z zadowoleniem przyjmuje otwarcie formalnego śledztwa UEFA jako okazję do zakończenia spekulacji wynikających z nielegalnego hakowania i publikacji klubowych e-maili.

Oskarżenia o finansowych nieprawidłowościach są całkowicie fałszywe. Opublikowane sprawozdania finansowe klubu są pełne, kompletne i uregulowane aktami prawnymi i regulacyjnymi” 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj