Pep Guardiola Joao Cancelo
fot. www.mancity.com

Obrońca Manchesteru City, Joao Cancelo rozgrywa bardzo udany sezon. W rozmowie z oficjalną stroną klubową, Portugalczyk zdradził, że miał pewne problemy aklimatyzacyjne, ale dobrze czuje się w Manchesterze, do którego przyjechał przede wszystkim, aby współpracować z trenerem Pepem Guardiolą.

? Jednym z powodów, dla których dołączyłem do Manchesteru City, było to, że jest prowadzony przez Pepa Guardiolę. Kiedy byłem dzieckiem, śledziłem jego poczynania w Barcelonie. Podobał mi się styl gry, który tam wprowadził. W związku z tym zdecydowałem się tu przyjechać ? zdradził Cancelo.

? Współpraca z nim to ciągła nauka. Jest świetnym trenerem, uczysz się od niego każdego dnia i stajesz się lepszym zawodnikiem zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Myślę, że nie tylko ja, ale również moi koledzy z drużyny czujemy, że poprawiamy się jako zawodnicy każdego dnia, który spędzamy pod jego dowództwem. Bez wątpienia jest wymagającym trenerem. Myślę, że gracze z naszą jakością i naszym poziomem muszą mieć potrzebę stawania się jeszcze lepszymi piłkarzami.

? Moja adaptacja była trudna, jak za każdym razem, gdy trafiałem do nowego klubu. Zmieniasz kraj, pogodę, ligę, wszystko jest inne. Musisz jak najszybciej się osiedlić, ale czasami jest to problematyczne. Teraz czuję, że jestem dobrze zintegrowany z zespołem i chcę po prostu poprawiać się z tygodnia na tydzień.

? Cieszę się, że trener Pep Guardiola pozytywnie wypowiada się na mój temat. Po prostu staram się wykonywać swoją pracę i pomagać zespołowi w osiąganiu jego celów. To jest to, co wszyscy staramy się robić: wykorzystać nasz indywidualny talent, aby przynosić korzyści zespołowi.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj