Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Napoli, Jose Maria Callejon, z wielkim szacunkiem wypowiadał się na temat Manchesteru City przed środowym meczem obu zespołów.

Hiszpański pomocnik wierzy jednak, że jego zespół, może stawić czoła ekipie The Citizens.

– W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy i przez całą drugą połowę, udowodniliśmy, że możemy zagrać na tym samym poziomie, co Manchester City.

– Nie boimy się Manchesteru City. Wiemy, że jesteśmy wielkim zespołem i możemy rywalizować z najlepszymi drużynami w Europie.

– City ma świetnych piłkarzy i wielkiego trenera, ale wyjdziemy na boisko bez obaw. Premier League to jedna z najlepszych lig na świecie, ale myślę, że osiągamy najlepszy poziom we Włoszech.

Szkoda, że w pierwszym meczu zaczęliśmy grać dobrze zbyt późno. Jutro zagramy na trzy punkty. Potraktujemy ten mecz jak finał. Nie wiem, czy mecz z City będzie mieć kluczowe znaczenie w kontekście awansu do kolejnego etapu Ligi Mistrzów, ale z pewnością będzie bardzo ważny.

Czy w Napoli i Manchesterze City grają najlepsi piłkarze w Europie? Być może. Manchester City gra świetną piłkę, zgodną z filozofią Guardioli, ale my także gramy bardzo dobrze i musimy iść tą drogą.

– Liga Mistrzów to wielkie rozgrywki, dla najlepszych zespołów w Europie, więc skoncentrujemy się tylko na jutrzejszej grze, dając z siebie 100%. W zeszłym sezonie spotkaliśmy się z Realem Madryt, w tym sezonie gramy w City. To dwie niesamowite drużyny.