Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Paris Saint=Germain, Laurent Blanc podczas pomeczowej konferencji prasowej opowiedział o przyczynach niepowodzeń swojego zespołu w starciu z Manchesterem City.

– Myślę, że zarówno dziś, jak i przed tygodniem w Paryżu pokazaliśmy zbyt małą intensywność, aby zapewnić sobie awans do półfinału. W pierwszym meczu zdobyliśmy dwa gole, chociaż prawdopodobnie mogło ich być o wiele więcej. To miało wpływ na rewanż, ponieważ Manchester City miał przewagę i utrzymał ją.

– Straciliśmy kilku zawodników z powodu zawieszenia za kartki, ale nie zamierzamy się tym usprawiedliwiać. Zapłaciliśmy swoją cenę, nie podejmując specjalnego ryzyka. City było po prostu lepsze, bardziej wydajne. Brawa dla nich, ponieważ są dobrym zespołem.

– Jeżeli odpadasz, może żałować dosłownie wszystkiego. Kiedy wygrywasz, nikt nie zadaje Ci takich pytań. Mieliśmy kilka pomysłów oraz taktykę na to spotkanie, ale nie zawsze wszystko uda się wdrożyć, tak jakbyśmy chcieli. W naszej grze było widać niedociągnięcia taktyczne i techniczne. Myślę, że w pierwszym meczu nie zrobiliśmy wystarczająco dużo i tego żałuję najbardziej.

– Mieliśmy nadzieje, że sprawimy City więcej problemów, ale grali bardzo pewnie w obronie i byli bardzo kompaktowym zespołem. Przez pryzmat dwóch spotkań, muszę przyznać, że awansowali w pełni zasłużenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj