Nathan Aké
fot. www.afcb.co.uk

Nathan Ake przenosząc się z AFC Bournemouth do Manchesteru City, stał się nową nadzieją angielskiego klubu na poprawę gry w formacji defensywnej.

W jednym z wywiadów, reprezentant Holandii opowiedział o swoich przenosinach na Etihad Stadium.

? Musiałem uszczypnąć się w ramię. Pomyślałem: Czy to się dzieje naprawdę?

? Kiedy usłyszałem, że chcą, abym przyjechał do Manchesteru, byłem zaskoczony. Manchester City to jeden z najlepszych klubów na świecie, a Pep Guardiola to jeden z najlepszych menedżerów na świecie. Miałem naprawdę dobrą rozmowę z Guardiolą i szybko znaleźliśmy wspólną płaszczyznę. Sposób, w jaki gra Manchester City naprawdę mi odpowiada. Grałem przeciwko nim wiele razy i wiem, jak ciężko jest się z nimi zmierzyć.

? Nie podpisałem kontraktu z Manchesterem City, myśląc że mogę udowodnić, że wszyscy krytycy mylą się odnośnie mnie. Udowodniłem sobie już, że potrafię grać na najwyższym poziomie i uwielbiam wyzwania.

? Pokazałem to, kiedy byłem dzieckiem grającym w moim rodzinnym mieście w Hadze i kiedy przeniosłem się do Rotterdamu, aby dołączyć do Feyenoordu. Pokazałem to ponownie, kiedy spakowałem swoje rzeczy i przeniosłem się do Chelsea.

? Musiałem bardzo ciężko pracować, aby dotrzeć na szczyt i wiem, że jestem gotowy. Spełniłem również swoje marzenie o graniu w reprezentacji Holandii.

? Desperacko starałem się utrzymać Bournemouth w rozgrywkach Premier League, ale zawiedliśmy. Pozwoliliśmy sobie na stratę zbyt wielu bramek. Najwyraźniej ludzie ocenili moje indywidualne występy jako dobre, dlatego jestem w Manchesterze City.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk