Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City w przyszły tydzień we wtorek zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Tottenhamem i ten mecz odbędzie się na Tottenham Hotspur Stadium. Z tego względu Obywatele zmienią swoje dotychczasowe plany i poniedziałkowy trening przed meczem odbędzie się już na nowy stadionie Tottenhamu. Do tej pory wyglądało to tak, że dzień przed wyjazdowym meczem cały zespół trenował w City Football Academy. Tym razem trening odbędzie się już na obiekcie rywala. Jak najbardziej jest to zgodne z przepisami UEFA. Dla Kogutów będzie to drugi mecz w ich nowym domu. Pierwszy mecz na nowym obiekcie zostanie rozegrany w środę przeciwko Crystal Palace.

Nowy stadion Tottenhamu to krok w nieznane dla Manchesteru City, dlatego Guardiola podjął taką decyzję. Trener chce umożliwić swoim podopiecznym oswojenie się z nowym stadionem, jego rozmiarami oraz zapoznanie się z szatniami.

– Zamierzamy tam trenować dzień przed meczem, ponieważ chcemy poczuć ten stadion, zaznajomić się z atmosferą jaka tam panuje, oswoić się z całą sytuacją – Pep Guardiola.

Mecz z Tottenhamem odbędzie się 9 kwietnia we wtorek o godzinie 21:00. Mecz rewanżowy 17 kwietnia na Etihad Stadium o tej samej godzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj