Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Według ESPN FC, Manchester City, podobnie jak kilka innych klubów Premier League, obserwuje bramkarza Hannoveru 96, Rona-Roberta Zielera.

27-latek wymieniany jest w gronie najlepszych golkiperów Bundesligi, nawet pomimo słabej formy swojego zespołu (w bieżącym sezonie gracze z Hanoweru zajmują ostatnie miejsce w niemieckiej ekstraklasie- przyp. red.) W drużynie reprezentacji Niemiec Zieler jest natomiast pewnym zmiennikiem Manuela Neuera i w takiej roli prawdopodobnie wystąpi na zbliżającym się Euro 2016 (podobnie jak na Mundialu w 2014 roku).

Agent bramkarza, Gunther Neuhaus, stwierdził w wywiadzie, że jego podopieczny byłby w stanie rywalizować z numerem jeden w drużynie Obywateli– Joe Hartem. Zaznaczył jednak, że nie interesuje go rola rezerwowego.

– On jest wystarczająco dobry, żeby występować w drużynie takiej jak Manchester City. Jeśli rywalizacja o miejsce w bramce byłaby otwarta i nie dostałby na wstępie łatki rezerwowego, to byłaby to dla Rona ciekawa opcja.

– Ale póki co jest on graczem Hannoveru 96.

Zieler prawdopodobnie zdecyduje się jednak opuścić Hanower, jeśli jego drużyna spadnie do 2. Bundesligi. Jak podaje niemiecki Bild, kwota ewentualnego transferu wynosić będzie około 3,5 mln euro. Dużą zaletą Niemca jest to, że kwalifikuje się on jako home-grown player (w początkowych latach kariery spędził 5 lat w Manchesterze United).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj