Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane pojawił się na konferencji prasowej, podczas której wypowiedział się na temat rewanżowego meczu półfinału Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Poniżej zapis najważniejszych wypowiedzi francuskiego trenera.

– Cristiano Ronaldo jest w pełni gotowy do gry. Nie ma żadnego ryzyka, trenował bez najmniejszych problemów. Cristiano zrobił ogromny progres w ciągu ostatniego tygodnia. Jest zawodnikiem, który dba o siebie i szybko wraca do zdrowia.

– To będzie katastrofa, jeżeli nie awansujemy do finału. Na pewno będzie nam się grało trudniej niż w pierwszym meczu, ponieważ mamy świadomość, że jest to decydujące spotkanie. Manchester City ma dobrych graczy, zwłaszcza w ofensywie, ale zagramy naszą piłkę nożną, tak jak zawsze.

– Na pewno nie zagramy tak samo jako rewanżu przeciwko Wolfsburgowi. Jest to inna gra i wiemy, będziemy cierpieć od pierwszej do ostatniej minuty. Musimy być cierpliwi i spokojni.

– Musimy myśleć o graniu w piłkę nożną i wysoko naciskać przeciwnika. Mamy świadomość, że gramy z bardzo trudnym przeciwnikiem, który chce dokonać trudnej rzeczy. Nie mamy specjalnego planu na powstrzymanie Sergio Agüero który jest podstawowym zawodnikiem City.