Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Defensor Manchesteru City, Pablo Zabaleta jest jednym z zawodników, który dotychczas nie podpisał nowego kontraktu z zespołem Obywateli.

Umowa argentyńskiego zawodnika wygasa wraz z końcem obecnego sezonu i on sam jest w stu procentach przekonany, że nadchodzące tygodnie są jego ostatnimi na Etihad Stadum.

– Miałem szczególne stosunki z Manchesterem City, ponieważ byłem tutaj przez dziewięć sezonów. Moja miłość do City jest ogromna, ale w piłce nożnej trzeba czasami podejmować ciężkie decyzje. Muszę podjąć decyzję, która będzie dla mnie najlepsza i mam nadzieję także dla klubu. Wszyscy wiemy, że niektórzy piłkarze odchodzą latem, ale w tej chwili najważniejszą sprawą jest zastanowienie się nad klubem – powiedział Zabaleta.

– Nie myślę o moim kontrakcie, czekam do zakończenia sezonu. Cały czas koncentruję się na tym, aby zakończyć sezon jak najlepiej i abyśmy zajęli miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów. Byłoby szkoda, gdybyśmy nie zobaczyli Manchesteru City w Lidze Mistrzów w następnym sezonie, więc musimy ciężko pracować.

– Myślę, że Pep Guardiola potrzebuje czasu na poznanie piłki nożnej w Anglii. Kiedy idziesz do nowego klubu i nowego kraju, zawsze trzeba się nauczyć niektórych rzeczy. To nie to samo co Hiszpania czy Niemcy, ale dobrą rzeczą jest to, że zespół ma dużo jakości. Jestem pewny, że ​​w lecie klub ponownie wyda dużo pieniędzy, aby odświeżyć zespół i spróbować być jeszcze bardziej konkurencyjnym.