Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City w obecnym sezonie Premier League ma problemy z wygrywaniem spotkań z zespołami z czołówki.

Argentyński obrońca wicemistrzów Anglii, Pablo Zabaleta stwierdził, że drużyna nie ma żadnych problemów mentalnych z wytrzymaniem towarzyszącej jej presji, a Premier League jest ligą, w której można przegrać praktycznie z każdym zespołem.

– Każdy mecz w Premier League jest trudny. Za każdym razem, kiedy wchodzisz na boisko, musisz liczyć się że możesz wygrać lub przegrać. Nie mamy żadnej blokady psychicznej przed meczami z drużynami z czołówki – stwierdził Zabaleta.

Defensor City wyznał także, że fakt, iż wraz z końcem sezonu zespół obejmie Hiszpan Pep Guardiola, nie ma wpływu na aktualne poczynania zespołu.

– Musimy zrobić wszystko, aby zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób. Wszyscy jesteśmy po stronie Manuela, który zrobił bardzo dużo dla tego klubu. Chcemy kontynuować to, co rozpoczęliśmy kilka lat temu i nic się nie zmieniło.

– Podejrzewam, że przyjście Guardioli będzie wiązać się ze zmianami, ale to normalne. Teraz nie jest jednak odpowiedni moment, aby rozmawiać o przyszłości. Musimy w stu procentach skupić się na najbliższych meczach.

Zabaleta w rozmowie z mediami pokusił się także o ocenę aktualnej sytuacji City w Premier League.

– Zwycięstwo z nami jest bardzo cenne dla Leicester, są na szczycie ligi, ale zostało jeszcze wiele do zrobienia.

– W tej lidze nie można odpuszczać zbyt wcześnie. Musimy ciężko pracować i starać się powrócić do najlepszej formy, aby wygrywać spotkania.

– Przed nami także mecze w Lidze Mistrzów i musimy ponownie być w najlepszej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj