Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Defensor Manchesteru City, Pablo Zabaleta podczas pomeczowej rozmowy z mediami stwierdził, że system gry jego drużyny z Leicesterem City, nie miał wpływu na wysoką porażkę jego drużyny.

Zdaniem Argentyńczyka, czynnikiem który decyduje o błędach popełnianych przez jego zespół jest koncentracja.

– Tu nie chodzi o system. Graliśmy dzisiaj czterema obrońcami, czasami gramy trzema, ale zawsze dokładnie wiemy, co mamy robić na boisku.

– Myślę, że wszystko jest kwestią koncentracji. Wiemy, że podejmujemy ryzyko w każdym meczu, ponieważ jesteśmy bardzo ofensywnym zespołem i chcemy atakować cały czas, stwarzać szanse i wygrywać mecze grających ofensywnie.

– W tym wszystkim trzeba umieć skoncentrować się na zawodnikach rywala, nie pozwolić im zbyt łatwo rozpocząć akcję. Trzeba być skoncentrowanym cały czas.

Zabaleta stwierdził również, że Manchester City potrzebuje jeszcze czasu, aby przyswoić wizję gry trenera Guardioli.

– Mamy jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Mamy grudzień, pracujemy z nowym menedżerem, który ma nowe pomysły, a na dodatek czasami podejmujemy spore ryzyko (atakujący styl gry).

– Grając przeciwko Chelsea mieliśmy słabsze fazy meczu, które wykorzystał rywal i dziś również nie byliśmy wystarczająco dobrzy przez pierwsze 20, 25 minut. Musimy być skoncentrowani cały czas, nie na 90, a na 95 minut, aby wygrać mecz. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj