Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Arsenalu, Aresne Wenger, wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Manchesterem City.

Poniżej zapis rozmowy z francuskim opiekunem Kanonierów:

Arsene Wenger o randze spotkania: ? Nie potrafię tego powiedzieć. Odpowiedź na tego typu pytania zawsze jest trudna. Manchester City jest w dobrej formie, ale my też jesteśmy na dobrej drodze. Mamy okazję pokazać, że radzimy sobie w tego typu spotkaniach i pewien, że możemy wygrać. W tej chwili musimy po prostu dobrze się przygotować, być skupionym i dać z siebie maksimum w niedzielę.

Arsene Wenger odpowiada na pytanie, czy Pep Guardiola wznosi futbol na wyższy poziom: ? Nie będę wypowiadał się na ten temat, czym ponieważ koncentruję się na własnym zespole. Trudno mi to skomentować. Nie widzę wszystkich gier Manchesteru City. W Anglii jest sporo świetnych zespołów, ale dla nas stawką są zawsze trzy punkty i nie ważne z kim gramy, chcemy tam pojechać i spróbować wygrać mecz.

Arsene Wenger o podejściu obu zespołów do tego spotkania: ? Możesz wygrać mecz dowolnym stylem. To właśnie sprawia, że ??futbol jest interesujący. Musisz być jednak silny w rodzaju gry, jaki preferujesz.

Arsene Wenger o spekulacjach łączących Raheema Sterlinga z Arsenalem: ? Nie chcę mówić nic na ten temat przed taką grą. Okno transferowe jest obecnie zamknięte, więc nie jest to temat, który jest teraz istotny.