Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Po kilku tygodniach spekulacji i różnych komentarzy z wielu piłkarskich środowisk, trener Arsenalu Londyn, Arsene Wenger postanowił publicznie przyznać, że Alexis Sanchez jest na wylocie z klubu.

29-letni skrzydłowy od dłuższego czasu łączony jest z opuszczeniem klubu z Emirates. Chilijczyk obrać może jeden z 2 kierunków, choć oba wskazują Manchester. Pytanie tylko, jakie barwy przywdzieje były zawodnik FC Barcelony, błękitne czy czerwone.

MEN Sports podaje, że w tym momencie Arsenal dopina już transfer skrzydłowego Bordeaux, Malcolma, który już teraz intensywnie uczy się języka angielskiego, by jak najszybciej zaadoptować się na Wyspach.

W rozmowie z dziennikarzami, Wenger wypowiedział się także w kwestii przyszłości Mesuta Ozila, na którego transfer naciska Jose Mourinho.

– Wygląda na to, że Alexis nie przedłuży swojego kontraktu. Staramy się jednak zatrzymać u nas Jacka(Wilshera) oraz jeśli nam się uda, Mesuta Ozila. Jeśli wszyscy trzej odejdą, proces odbudowywania naszego składu będzie bardzo skomplikowany– stwierdził menager Kanonierów.

– Jesteśmy w trakcie rozmów z Mesutem i wciąż istnieje szansa, iż zdecyduje się on zostać z nami. Jestem w tej kwestii bardziej optymistycznie nastawiony aniżeli latem.

– Ci chłopcy chcą sięgać po trofea i zarabiać dobre pieniądze. Szukają klubów, które będą mogły im zagwarantować oba te czynniki. Ozil notabene zdobywał z nami trofea. Dlatego właśnie chce wciąż walczyć w Premier League, to normalne kiedy jesteś na takim poziomie.

Zdaniem dziennikarzy, Alexis Sanchez jest mocno zdesperowany by opuścić Emirates, jednak Obywatele powoli tracą zainteresowanie zakontraktowaniem go ze względu na wysokie wymagania finansowe Chilijczyka , dając tym samym nadzieję na zakupienie go Manchesterowi United.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj