Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Londyński Arsenal w ostatnich spotkaniach Premier League nie radził sobie najlepiej. Podopieczni Arsene Wengera grali w kratkę i tracili punkty w najmniej spodziewanych momentach.

Francuski opiekun Kanonierów, uważa że słabsza postawa jego drużyny w rozgrywkach Premier League nie jest w stanie wpłynąć na grę jego podopiecznych w najbliższym meczu półfinału Pucharu Anglii z Manchesterem City.

– To zupełnie inne rozgrywki, a każde rozgrywki przynoszą inną atmosferę psychologiczną. Wiele razy zdarzało się, że drużyna nie grała dobrze w lidze, ale kiedy przychodziły mecze w innych rozgrywkach, nagle wszystko zaczynało się układać. Nie mamy negatywnych wibracji i złych doświadczeń w rozgrywkach Pucharu Anglii.

– Jeśli osiągasz słabsze wyniki, tak jak my w ostatnim czasie, możesz się jeszcze bardziej rozdzielić lub zjednoczyć. My chcemy pokazać, że potrafimy walczyć razem. Nawet jeśli ludzie mówią, że wygrana z Middlesbrough powinna być formalnością, kiedy przechodzisz przez trudny czas, trudno jest wygrać wszędzie.