Kyle Walker
fot. www.mancity.com

Boczny obrońca Manchesteru City, Kyle Walker podobno poinformował trenera Pepa Guardiolę o swoim pragnieniu przejścia do Bayernu Monachium.

Bawarczycy są chętni do wzmocnienia prawej strony obrony tego lata w obliczu niepewności co do przyszłości Benjamina Pavarda. Trener mistrzów Niemiec, Thomas Tuchel zidentyfikował Walkera jako jeden ze swoich głównych celów i próbował przekonać prawego obrońcę do przejścia do Bundesligi.

Manchester City niechętnie podchodzi do tematu odejścia Anglika i próbował zatrzymać go w klubie do 2025 roku, proponując przedłużenie umowy o kolejny rok. Jednak według niemieckiego dziennikarza Floriana Plettenberga, Walker poinformował Guardiolę, że chce dołączyć do Bayernu przed sezonem 2023-24.

Reprezentant Anglii uzgodnił już z Bayernem osobiste warunki dwuletniej umowy, która obejmuje opcję przedłużenia o dodatkowe 12 miesięcy. Chociaż między dwoma klubami nie ma jeszcze porozumienia, Bawarczycy przygotowują się do złożenia pierwszej oficjalnej oferty.

Doświadczony obrońca przygotowuje się obecnie do przedsezonowego tournée Manchesteru City po Japonii i Korei Południowej i został włączony do 25-osobowego składu.

Źródło: www.bild.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj