Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Nowy obrońca Manchesteru City, Kyle Walker po transferze do Manchesteru City, będzie musiał zastąpić w zespole z Etihad Stadium Pablo Zabaletę i Bacary’ego Sagne, którzy wraz z końcem sezonu 2016/17 wypełnili swoje umowy z Obywatelami.

W swoim powitalnym wywiadzie, 27-latek stwierdził że ma wszystkie możliwe predyspozycje, aby sprostać temu wyzwaniu.

– Myślę, że Pablo Zabaleta i Bacary Sagna są fantastycznymi facetami – powiedział Walker.

– Patrzyłem na Zabaletę niezliczoną ilość razy, oglądając klipy z jego udziałem na YouTube i myślę, że jego bieganie od końca do końca boiska jest fantastyczne.

– To coś, co mogę wprowadzić do mojej gry przy moim tempie. Myślę, że biorąc pod uwagę moją szybkość, mało kto będzie potrafił mnie powstrzymać.

– Jestem zachwycony możliwością pracy z takim trenerem jak Pep Guardiola! Nie będę kłamał – jestem podekscytowany, ale też trochę zdenerwowany. To kolejny rozdział mojej kariery, w którym mogę kontynuować naukę.

– Myślę, że jestem w dobrym wieku, w którym prawdopodobnie osiągam szczyt mojej kariery.

– Chcę uczyć się i starać się być jak najlepszym piłkarzem. Po transferze nie rozmawiałem jeszcze z Pepem Guardiolą, ale wydaje się być bardzo pozytywny.

– Uważa, że bardzo dobrze pasuje do jego stylu gry. Główną rzeczą, o której rozmawialiśmy jest zdobywanie trofeów. To ogromny klub, świetny zespół i musimy walczyć, aby to zrealizować.

– Tottenham to świetny klub, który pomógł mi dotrzeć do miejsca, w którym teraz jestem. Wiele się nauczyłem się w Londynie, zwłaszcza przy obecnym trenerze.

– Był to fantastyczny czas, ale czasami trzeba obrać inną drogę i mam nadzieję, że zdobędę trofea i wszystko czego chcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj