Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Od kilku tygodni z przenosinami na Etihad łączy się postać prawego obrońcy Tottenhamu, Kyle Walkera. 26-letni Anglik przez niemal cały sezon był ważnym ogniwem defensywy Kogutów, a swoją rewelacyjną postawą zwrócił uwagę większości  światowych potentatów piłki nożnej. Zainteresowanie zakontraktowaniem piłkarza wyrażały już bowiem m.in FC Barcelona, Chelsea, oraz Bayern Monachium.

Choć jeszcze do niedawna odejście Walkera z White Hart Lane było raczej wątpliwe, to najnowszy post zamieszczony na oficjalnym koncie instagramowym piłkarza rzucił nowe światło odnośnie przyszłości Anglika. Piłkarz zamieścił kolarz z komentarzem podziękowania kibicom Tottenhamu za wsparcie w trakcie sezonu, który można odczytać jako formę pożegnania.

– Wielkie dzięki dla wszystkich kibiców Tottenhamu tych w Anglii, jak i na całym świecie za ich niesamowity doping w tym sezonie. Cieszę się, że mogliśmy sprawić, że na waszych twarzach zagościły uśmiechy.

 WalkerThank.jpg

W angielskich mediach gest zawodnika oczywiście nie przeszedł bez echa. Włodarze zainteresowanych klubów złożyli już wstępne oferty kupna Walkera, jednak mówi się, że to Manchester City proponuje 26-latkowi najlepsze warunki umowy i jest „liderem” w wyścigu po obrońcę. W przypadku klubu z Etihad nawet tak wysoka cena jaką żąda za swojego zawodnika Tottenham( 50 mln funtów) nie jest raczej przeszkodą.