Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Feyenoordu Rotterdam, Giovanni Van Bronckhorst jest pod wielkim wrażeniem umiejętności trenerskich Pepa Guardioli.

Holender podczas konferencji prasowej przed środowym meczem 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, wyznał że trener Manchesteru City jest dla niego źródłem inspiracji.

– Pep Guardiola to świetny menedżer. Jest dla mnie wielkim inspiracją – zdobył wszystko, co było do zdobycia jako trener Barcelony.

– Guardiola ma własną wizję i sprawia, że piłkarze grają tak jak chce. Dla mnie jest wielką inspiracją.

Van Bronckhorst zdradził, że miał okazję oglądać kilka spotkań w wykonaniu Manchesteru City i uważa Obywateli za absolutnie topową drużynę.

– Zanotowali dobry początek sezonu. Widziałem kilka gier Manchesteru City i jest to jeden z najlepszych zespołów w Europie.

– Jeśli masz taką drużynę, jaką posiada Manchester City – graczy z dużą ilością jakości i doświadczenia, to moim zdaniem można typować ich w gronie faworytów do wygrania Ligi Mistrzów.

– Postaramy się zagrać jak najlepiej. To dla nas wielkie wyzwanie grać przeciwko jednemu z najlepszych klubów na świecie. Szczególnie, że gramy u siebie i zależy nam na korzystnym wyniku.

– To bardzo ważne, abyśmy zagrali na naszym poziomie.