Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

UEFA podtrzymuje decyzję podjętą dzięki systemowi VAR. Fernando LLorente w 23 minucie meczu trafia gola po rzucie rożnym, jednakże po analizie z odpowiedniej perspektywy widać, że piłka najpierw trafia w jego rękę, potem odbija się od biodra i wpada do siatki. Wszystko zależy od tego z jakiej perspektywy analizujemy całe zdarzenie. Turecki sędzia Cuneyt Cakir oglądał z perspektywy, na której nie widać było zagrania ręką. BT Sport wielokrotnie pokazywał całe zdarzenie z tego samego kąta i z tej samej odległości co sprawiało wrażenie, że ręki nie było. Bliższy podgląd z bardziej odpowiedniego kąta został pokazany zaledwie raz – a prawdopodobnie był to kluczowy kąt, który ewidentnie pokazywał zagranie ręką. 

Były sędzia Premier League, Mark Halsey powiedział, że gol powinien być anulowany i zastanawiał się dlaczego sędzia nie otrzymał powtórki z odpowiedniego kąta.

Ekspert BT Sport oraz była gwiazda Manchesteru United, Rio Ferdinand zgodził się, że sędzia powinien podjąć decyzję o zagraniu ręką. 

Niektórzy zawodnicy Manchesteru City byli wściekli po końcowym gwizdku. Kamery uchwyciły jak Fernandinho w odpowiedzi na pytania od dziennikarzy powiedział tylko „F**k VAR”. 

Interesujący w tym wszystkim jest fakt, że w przyszłym sezonie, gdyby doszło do takiej sytuacji, gol byłby anulowany jeśli sędzia zauważyłby zagranie ręką. 

MEN wysłał do UEFA wiadomość z zapytaniem kto jest odpowiedzialny za udostępnianie arbitrom powtórek w technologii VAR. Federacja zaznaczyła, że sędziowie mają do dyspozycji kamery z wszystkich możliwych perspektyw. Więc dlaczego sędzia uparcie analizował całe zdarzenie z kąta, z którego nie było widać zagrania ręką? Rzecznik prasowy UEFA po prośbach o komentarz do tej sprawy po prostu odpowiedział: Nagrania z odpowiedniej perspektywy były do dyspozycji sędziów ostatniej nocy aby podjąć prawidłową decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj