Kyle Walker Phil Foden
fot. www.mancity.com

Wielkimi krokami zbliża się największe święto piłkarskie tego roku: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024. Zanim impreza się rozpocznie, przeanalizujemy naszych faworytów do sięgnięcia po to prestiżowe trofeum. Omówimy wcześniejsze występy tych drużyn na dużych, międzynarodowych imprezach, a więc na mistrzostwach Europy i świata. Z każdej z sześciu grup wybierzemy po jednej drużynie, która naszym zdaniem ma największe szanse na sięgnięcie po najwyższy zaszczyt piłkarski na starym kontynencie.

Jeśli na turnieju nie pojawi się żaden czarny koń, który wszystkich zaskoczy, to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że jedna z drużyn typowanych przez nas powinna sięgnąć po tytuł. Mamy nadzieję, że pomoże to tym z Was, którzy postanowią wykorzystać tę imprezę do zapewnienia sobie jeszcze większych emocji z oglądania meczów piłkarskich na najwyższym poziomie poprzez obstawianie wyników poszczególnych spotkań. Jeśli nie wiesz, któremu bukmacherowi zaufać, sprawdź porównanie najlepszych bukmacherów w Polsce. Dzięki tej stronie z łatwością wybierzesz wiarygodnego, wygodnego i bezpiecznego operatora.

Niemcy

Reprezentacja Niemiec jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii piłki nożnej i w naszej opinii to główny faworyt tej imprezy. Na mistrzostwach świata Niemcy zdobyli cztery tytuły mistrzowskie: w 1954, 1974, 1990 i 2014 roku. Mają także trzy drugie miejsca i cztery trzecie miejsca na tym turnieju. Na mistrzostwach Europy Niemcy również odnoszą sukcesy, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie: w 1972, 1980 i 1996 roku. Mają także trzy drugie miejsca i trzy trzecie miejsca na tym turnieju. Reprezentacja Niemiec jest uznawana za jedną z najbardziej stabilnych i silnych drużyn w historii piłki nożnej, z wieloma legendarnymi zawodnikami, takimi jak Franz Beckenbauer, Gerd Müller czy Miroslav Klose.

Hiszpania

Hiszpania to kolejny zespół należący do grona najbardziej utytułowanych zespołów w historii piłki nożnej. Reprezentacja Hiszpanii odniosła wiele sukcesów na mistrzostwach świata i Europy. Na mistrzostwach świata Hiszpania zdobyła tytuł mistrza świata po raz pierwszy w 2010 roku, pokonując Holandię 1:0 w finale. Hiszpania była również finalistą w 2018 roku, ale przegrała z Francją w 1/8 finału. Na mistrzostwach Europy Hiszpania zdobyła tytuł mistrza Europy trzy razy: w 1964, 2008 i 2012 roku. Reprezentacja Hiszpanii była również finalistą w 1984 roku i 2020 roku, ale przegrała w obu finałach. Hiszpania niemal zawsze jest uważana jednego z faworytów do zdobycia trofeum na międzynarodowych turniejach, nie inaczej jest więc i tym razem.

Anglia

Reprezentacja Anglii, a więc kraj pochodzenia naszego ulubionego klubu — Manchesteru City, ma bogatą historię występów na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Na mistrzostwach świata Anglia zdobyła tytuł mistrza świata tylko raz, w 1966 roku, gdy turniej odbywał się w Anglii. Wtedy to pokonali w finale Niemcy Zachodnie 4:2 po dogrywce. Anglia była również w półfinale mistrzostw świata w 1990 roku, gdzie przegrała z Niemcami. Na mistrzostwach Europy najlepszym wynikiem Anglii jest półfinał, który osiągnęli w 1968 roku oraz w 1996 roku, gdy turniej odbywał się w Anglii. Reprezentacja Anglii często jest uważana za jedną z potęg piłkarskich, ale nie zawsze jej występy na międzynarodowych turniejach są zgodne z oczekiwaniami kibiców. Już nie możemy się doczekać, jak będzie tym razem.

Francja

Na mistrzostwach świata Francja zdobyła tytuł mistrza świata dwukrotnie: po raz pierwszy w 1998 roku, gdy turniej odbywał się we Francji, a po raz drugi w 2018 roku w Rosji. Ponadto Francja dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w mistrzostwach świata: w 2006 roku we Włoszech i w 2018 roku w Rosji. Jeśli chodzi o mistrzostwa Europy, Francja również odniosła sukcesy. Reprezentacja Francji zdobyła tytuł mistrza Europy dwukrotnie: po raz pierwszy w 1984 roku, a następnie ponownie w 2000 roku. Ponadto Francja dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w mistrzostwach Europy: w 2016 roku oraz w 2016 roku. Francja jest uważana za jedną z najlepszych drużyn piłkarskich, a jej występy na międzynarodowych turniejach zawsze przyciągają uwagę kibiców nie tylko z Europy, ale wręcz z całego świata.

Belgia

Reprezentacja Belgii zadebiutowała na Euro dopiero w 1972 roku, gdzie dotarł do półfinału, ale przegrał z RFN i ostatecznie zajął 4. miejsce. Kolejne udane występy Belgów miały miejsce w latach 80-tych, kiedy dwa razy zajmowali 2. miejsce — w 1980 i 1984 roku. W 2016 roku Belgia dotarła do ćwierćfinału, a cztery lata później, podczas Euro 2020, awansowała do półfinału, gdzie przegrała z późniejszym triumfatorem turnieju — Włochami. Reprezentacja Belgii nigdy więc nie sięgnęła po najwyższe trofeum, ale mimo tego jest uznawana za jedną z czołowych drużyn w Europie i regularnie odnosi sukcesy na międzynarodowych turniejach piłkarskich. Być może w tym roku w końcu uda się jej w 100% zadowolić swoich wiernych kibiców.

Portugalia

Pora na naszego ostatniego faworyta — Portugalię. Największym sukcesem tej drużyny było zwycięstwo w turnieju EURO 2016, które odbyło się we Francji. W finale Portugalia pokonała Francję 1:0 po dogrywce. Cristiano Ronaldo, gwiazda portugalskiej drużyny, musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, ale jego kolejni koledzy zdołali wygrać mecz i zdobyć pierwsze i jak do tej pory jedyne mistrzostwo Europy w historii tego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj