Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były pomocnik reprezentacji Brazylii oraz londyńskiego Arsenalu, Gilberto Silva jest pod ogromnym wrażeniem postępów, jakie robi jego rodak z Manchesteru City – Gabriel Jesus.

Silva uważa, że Jesus może w najbliższej perspektywie czasu odciążyć w kadrze Canarinhos gwiazdę Barcelony – Neymara.

– Gwiazda Barcelony, Neymar od dawna postrzegany jest jako talizman dla Brazylii, a oczekiwania wobec reprezentacji spoczywały na jego ramionach.

– On udowadniał już swoją wartość, chociażby na Igrzyskach Olimpijskich 2016, ale każda pomoc będzie dla niego bardzo mile widziane.

– Jesus w wieku zaledwie 19 lat zrobił ogromny progres i pokazał, że jest on zdolny do dzielenia tego obciążenia, a jego potencjał jest bardzo ważny dla rozwoju jego klubu i reprezentacji narodowej.

– W tej chwili Brazylia cierpi z powodu uzależnienia od Neymara, ale to może się zmienić dzięki Jesusowi.

– On może pomóc Neymarowi i przejąć część odpowiedzialności. Trzeba pamiętać jednak, że kadra to nie tylko Neymar i Jesus. Gracze muszą wziąć na siebie odpowiedzialność i robić to, czego się od nich oczekuje.

– To wspaniałe widzieć jak brazylijski gracz w tak szybkim tempie przystosowuje się do warunków Premier League. Przeprowadzka do Anglii była wielkim krokiem dla Jesusa. On nie tylko pokazał swoje umiejętności, ale także swoją dojrzałość.

– Gabriel na boisku jest bardzo naturalny. Gra w prosty sposób. On jest młody i wciąż może się wiele nauczyć w zakresie taktyki i gry zespołowej.

– Wciąż może poprawiać swoje umiejętności indywidualne. Premier League będzie dla niego wielką szkołą. On powinien wchłonąć wszystko bardzo szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj