Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były pomocnik Barcelony, Xavi uważa, że Pep Guardiola może próbować pozyskać pomocnika Arsenalu FC, Jacka Wilshere’a do Manchesteru City wraz z końcem obecnego sezonu.

Wilshere, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Bournemouth poinformował na początku tego miesiąca, że nie jest pewny, jak będzie wyglądała jego przyszłość po zakończeniu wypożyczenia w zespole Wisienek.

Według Xaviego, Guardiola od zawsze był wielbicielem umiejętności 25-letniego zawodnika i z całą pewnością może pokusić się o jego transfer na Etihad Stadium.

– Wiem, że Pep zawsze miał wiele szacunku do Wilshere’a – pamiętam, że bardzo zaimponował wielu piłkarzom Barcelony, kiedy graliśmy z nimi w 2011 roku.

– Ja także byłem pod wrażeniem jego gry tego wieczoru i wiem, że jest to zawodnik, który może interesować Pepa. Rozmawialiśmy dużo o nim – to nie był występ, który łatwo zapomnieć.

– Pod względem technicznym jest to typ gracza, który uwielbia Pep. Jego jedynym problemem są kontuzje Gdyby nie urazy, jestem pewien, że Wilshere byłby teraz jednym z najlepszych pomocników na świecie.

– W tej chwili jest w dobrej formie, a jeśli pojawi się szansa do pozyskania go latem, jestem pewien, że Pep będzie tego próbował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj