Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola poinformował podczas konferencji prasowej przed meczem z Hull City, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie ewentualnych występów Fabiana Delpha i Vincenta Kompany’ego.

Obaj zawodnicy po dłuższej przerwie powrócili na boisko w meczu z Chelsea, a hiszpański trener nie ma stu procentowej pewności, czy będą gotowi rozegrać kolejny mecz w tak krótkim odstępie czasowym.

– Będziemy trenować po południu i zobaczymy, czy czują się dobrze. Obaj zagrali dobrze z Chelsea. Fabian był doskonały i być może zasługuje na więcej minut niż miał dotychczas.

– Vincent ze swoim urazem zmagał się praktycznie przez cały sezon i byliśmy bardzo ostrożni, chociaż był gotowy do gry już przez ostatnie dwa, trzy tygodnie.

– Cieszę się z ich występów, bo zasługują na grę. Zawsze jestem szczęśliwy, kiedy mogę dawać minuty na boisku graczom, którzy nie grali zbyt wiele. Ich występ był znakomity.

– Musimy teraz razem podjąć decyzję. Oczywiście minęło wiele czasu, odkąd grali po raz ostatni, zwłaszcza Vincent.

– Nie możemy zapomnieć też, że Fabian miał ostatnio wiele problemów w Manchesterze City. Kiedy nie grasz przez długi czas, a następnie masz mecz na Stamford Bridge, musisz pokazać osobowość, a on to zrobił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj