Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

12 zawodników Manchesteru City wzięło w ciągu ostatnich 12 dni udział w spotkaniach reprezentacji narodowych, z czego znaczna część rozgrywała swoje mecze w Ameryce Południowej.

Hiszpański trener Obywateli poinformował, że wielu piłkarzy wróciło do Manchesteru mocno zmęczonych i o ich ewentualnym występie w nadchodzącym meczu z Crystal Palace zadecyduje dyspozycja w dniu spotkania, ale podkreślił przy tym, że żaden z piłkarzy nie doznał urazu.

– Wszyscy zawodnicy wrócili do klubu zdrowi. Piłkarze, którzy grali 90 minut i więcej w reprezentacji, są zmęczeni, zwłaszcza ci z Ameryki Południowej. Mam nadzieję, że mimo wszystko będą mogli zagrać. Nie są kontuzjowani i to jest najważniejsze – poinformował Guardiola podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

– Myślę, że nasz terminarz gier może być nieco stresujący dla piłkarzy, ponieważ jest wymagający. Nie możemy przegrać, nie możemy zagrać źle. Musimy sobie z tym poradzić.

– Każdy zawodnik jest inny. Wciąż jestem w trakcie nauki tego, jak moi zawodnicy reagują w określonej sytuacji. Tak jak mówiłem, najważniejsze jest jednak to, że wszyscy wrócili do klubu bez żadnego urazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj