Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Na konferencji prasowej przed meczem z Chelsea Pep Guardiola potwierdził, że nie tylko leczący długą kontuzję Benjamin Mendy, ale również Sergio Aguero i Vincent Kompany nie będą mogli zagrać.

Boss The Citizens skomentował sytuację Sergio Aguero, który w nocy został poszkodowany w wypadku samochodowym w Amsterdamie.

– Sergio, jak wiecie, uległ wypadkowi w Amsterdamie i będzie u nas po południu.

– To był jego dzień wolny. Dzień urlopu ma dawać radość. Nie jestem trenerem, który chce trenować codziennie. Oni również potrzebują odpoczynku, fizycznego i psychicznego.

– Nie jestem lekarzem, więc nie wiem dokładnie co mu się stało. To był wypadek. Na szczęście, on do nas wróci i miejmy nadzieję wyzdrowieje jak najszybciej.

– Jeszcze z nim nie rozmawiałem, przygotowywałem się do treningu. Dzisiaj z nim porozmawiam. Pierwsze sygnały są takie, że ma złamane żebro. Ile dni dokładnie zajmie mu powrót do gry, tego jeszcze nie wiem.

Guardiola został zapytany również o Vincenta Kompany’ego. Kapitan City został powołany na mecze reprezentacji Belgii z Bośnią i Hercegowiną oraz Cyprem, ale Katalończyk wykluczył jego udział w tych spotkaniach i zarazem w jutrzejszym meczu na Stamford Bridge.

– Nie ma mowy, żeby Kompany był gotowy na mecz z Chelsea.

– Nie przepracował z nami ani jednego pełnego treningu od miesiąca, od spotkania z Gibraltarem.

– Rozmawiałem z Roberto Martinezem, selekcjonerem reprezentacji Belgii. Powiedział mi, że Vincent pojedzie tam, żeby spotkać się z belgijskimi lekarzami i do nas wróci.

– Oczywiście on nie może grać teraz w meczach reprezentacji.

Pep podał także przybliżony czas rehabilitacji Benjamina Mendy’ego. Francuz, który dzisiaj przeszedł w Barcelonie operację kolana, prawdopodobnie wróci do gry w kwietniu.

– Mendy dziś po południu przejdzie operację, którą przeprowadzi doktor Ramon Cugat. Prawdopodobnie będzie pauzował do czasu półfinałów Champions League.