Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Burnley, poinformował o sytuacji kadrowej w swoim zespole.

W barwach ekipy The Citizens w dalszym ciągu nie pojawi się Sergio Aguero. Argentyńczyk uporał się już z koronawirusem i trenuje już w City Football Academy, ale nie brał jeszcze udziału w treningach drużynowych. Według Pepa Guardioli jego powrót do optymalnej formy może zająć nawet kilka tygodni.

W starciu z Burnley na murawie nie pojawi się także Nathan Aké, który wciąż pasuje z powodu urazu, który uniemożliwił mu występ w ostatnich dziewięciu meczach.

– Wszyscy są gotowi do gry z wyjątkiem Nathana Aké i Sergio Aguero, którzy potrzebują czasu –  powiedział trener Manchesteru City na konferencji prasowej przed meczem.

–  Kiedy ktoś zmaga się z koronawirusem, potrzebuje tygodni, aby poczuć się lepiej lub być gotowym. Nadal nie trenuje na boisku. Na powrót będzie potrzebował jeszcze kilku tygodni.

– Ważne jest to, że jego wynik jest negatywny, że jest zdrowy i może wrócić do zespołu. To dla nas bardzo ważne, że mamy go z powrotem.

Źródło: www.mancity.com