Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Podczas konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem z Bournemouth Pep Guardiola skomentował sytuację kadrową.

Pod znakiem zapytania stoi występ Davida Silvy. Na pytanie czy El Mago, który z powodów osobistych nie mógł wziąć udziału w ostatnich dwóch meczach, zagra w sobotę, boss The Citizens odpowiedział: nie wiem.

Dobre wiadomości dotyczą Vincenta Kompany’ego. Kapitan pauzuje od prawie dwóch tygodni, ale jest coraz bliżej powrotu na boisko.

– Wygląda już dużo lepiej. Myślę, że będzie gotowy w ciągu kilku najbliższych dni. Nie wiem jednak, czy będzie w stanie zagrać jutro. Porozmawiamy o tym po ostatnim treningu i wtedy zobaczymy.

Gorzej wygląda sytuacja Phila Fodena, który doznał kontuzji podczas wtorkowego meczu z Leicester i prawdopodobnie czeka go dłuższa przerwa-co najmniej miesiąc.

– Foden jest kontuzjowany. Nie jest dobrze. Nie będzie mógł zagrać przeciwko Bournemouth.

– To więzadło w kostce. Będzie wyłączony z gry na jakiś czas.

– Mieliśmy szczęście jeśli chodzi o Raheema i Kevina De Bruyne w meczu z Tottenhamem, naprawdę mieliśmy szczęście. Tego szczęścia zabrakło Philowi w spotkaniu z Leicester.

– Akceptuję fakt, że sędziowie muszą uważać na zawodników, którzy symulują faule, ale powinni także starać się odpowiednio chronić piłkarzy. To jest ich najważniejsze zadanie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments