Ederson
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas piątkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat sytuacji kadrowej swojej drużyny przed meczem Pucharu Anglii z Birmingham City.

Kyle Walker i Gabriel Jesus wrócili na ławkę rezerwowych w meczu na Old Trafford ? zobaczymy, jak zareagują na najbliższych sesjach treningowych ? powiedział Pep Guardiola podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

? Jeśli Ederson, Ferran Torres i Tommy Doyle okażą się negatywni,  być może będą mogli trenować w sobotę. Eric Garcia i Cole Palmer przechodzą kwarantannę po pozytywnym wyniku testu. Wciąż jest tajemnicą, jak ludzie, którzy uzyskali pozytywny wynik zareagują później. Nie wiemy, każdy przypadek jest inny.

? Niektórzy czują się wyczerpani, inni czują się lepiej. Dlatego musimy zobaczyć, jak piłkarze czują się po treningu. Mimo wszystko to niesamowicie dobra wiadomość, że zawodnicy wrócili, są zdrowi i mogą ponownie dołączyć do zespołu.

Szkoleniowiec Manchesteru City wypowiedział się także na temat formy Sergio Augero, który systematycznie wraca do pełnej formy po kontuzji.

? Wczoraj bardzo dobrze trenował. Dzisiaj mamy wolne. Jeśli jutro poczuje się dobrze, będzie grał z Birmingham. Jego samopoczucie jest lepsze niż kiedykolwiek, a to ważne. W ciągu ostatnich dwóch tygodni reakcja jego kolana na obciążenia była naprawdę dobra.

? Wspaniale jest mieć Sergio z powrotem i w dobrej kondycji. Jest optymistą. Mówi, że chce wrócić i strzelać gole. Nie wywieramy presji, ale w większości meczów go potrzebujemy, ponieważ jest napastnikiem.

Źródło: www.mancity.com