Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City musi uzyskiwać lepsze rezultaty w meczach na własnym stadionie, jeżeli marzy o tym, aby wciąż liczyć się w walce o mistrzostwo Anglii, uważa obrońca Obywateli, John Stones.

Środowe zwycięstwo 2:0 z Watford zakończyło serię czterech spotkań na Etihad Stadium bez zwycięstwa, a środkowy obrońca City wierzy w kontynuacje tej passy, zwłaszcza że nadchodzące spotkanie z Arsenalem także odbędzie się w Manchesterze.

– Nie możemy sobie pozwolić sobie na kolejną stratę punktów na własnym boisku, szczególnie kiedy gramy z bezpośrednimi kandydatami do tytułu.

– Między innymi dlatego mecz z Arsenalem jest dla nas bardzo istotny. Wszyscy wiemy, że musimy poprawić nasz bilans na Etihad, ponieważ nie byliśmy ostatnio wystarczająco dobrzy i straciliśmy zbyt wiele punktów.

– Chcemy się poprawić, a możemy to zrobić jeśli pokonamy jeden z najlepszych zespołów w kraju. Będzie to dla nas duży progres.

– Jeśli mamy zamiar walczyć o tytuł w Premier League, musimy pokonać zespoły będące dookoła nas.

W poprzedniej serii spotkań Arsenal dość nieoczekiwanie przegrał z Evertonem, ale była to dopiero pierwsza porażka Londyńczyków w tym sezonie.

– Musimy pokazać Arsenalowi szacunek, ale również mieć świadomość naszych mocnych stron i zrozumieć, co jest niezbędne do tego, aby ich pokonać.

– Jeśli skupimy się zbytnio na nich i na tym, co mogą zrobić, możemy przestać myśleć o naszych możliwościach, a przecież możemy znacząco polepszyć naszą sytuację w tabeli.

– Wszyscy wiemy, że mieliśmy kilka rozczarowań w ostatnich tygodniach i czujemy się tak samo, jak każdy z naszych fanów, ale będziemy trzymać się naszego planu gry, ciężkiej pracy i mam nadzieję, że dostaniemy to, na co zasługujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj