Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Dwa gole, jedna asysta i wywalczony rzut karny zaprocentowały – Raheem Sterling otrzymał nagrodę EA Sports Player Of The Month za miesiąc sierpień. W walce o ten tytuł angielski skrzydłowy pokonał Edena Hazarda z Chelsea, Curtisa Daviesa z Hull City i Antonio Valencię z United.

Sterling oficjalną nagrodę Premier League przyznawaną przez zsumowanie głosów ekspertów, kapitanów drużyn i kibiców otrzymał po raz pierwszy. Jednocześnie Anglik został zaledwie drugim piłkarzem City, który zdobył to wyróżnienie od czasu zwycięstwa Davida Silvy w 2011 roku (później czterokrotnie wybierano Sergio Aguero).

– Jestem ogromnie zadowolony, że wygrałem EA Sports Player Of The Month za sierpień.

– Jako klub mieliśmy fantastyczny początek sezonu Premier League, a bycie zauważonym indywidualnie to dodatkowa przyjemność. Otrzymanie nagrody indywidualnej to wspaniałe uczucie, ale najważniejszy jest zespół.

– Jesteśmy dopiero na początku rozgrywek i jeszcze długa droga przed nami, ale mam nadzieję, że to zwiastun rzeczy, które nadejdą i na koniec sezonu w naszych rękach znajdzie się jakieś trofeum.

Źródło: @mancity (twitter)

To niejedyne wyróżnienie, jakie za swoje sierpniowe występy otrzymał Anglik. Sterling dostał także klubową nagrodę piłkarza miesiąca-Etihad Player Of The Month.