Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Raheem Sterling w swoim debiutanckim sezonie w barwach Obywateli, zdobył już jedenaście bramek we wszystkich rozgrywkach.

Były zawodnik Liverpoolu nie popada jednak w euforię i wyznał w rozmowie z mediami, że obecny wynik nie jest jeszcze celem, jaki postawił sobie przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

– 11 bramek w sezonie nie jest nawet w pobliżu mojego przedsezonowego celu, ale nie chce mówić na łamach mediów o swoich osobistych postanowieniach.

– Mógłbym powiedzieć dużo więcej na temat mojej skuteczności i moich oczekiwań, ale zdradzę jedynie, że jest to element nad którym cały czas pracuje i który staram się udoskonalać.

– W naszym zespole mamy między innymi Sergio Agüero, który jeżeli chodzi o skuteczność jest prawdziwym wzorem i od którego można się wiele nauczyć. To światowej klasy napastnik i fajnie jest podpatrywać jego grę.

– Kiedy zdarzyło mi się kilka spotkań bez gola, moja motywacja była jeszcze większa i robiłem wszystko co w mojej mocy, aby się przełamać. Na tym polega jednak piłka, wychodzisz i starasz się strzelić, a kiedy tak się nie dzieje, jesteś nieco rozczarowany.