Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Crystal Palace uważane jest za jeden z najlepszych wyjazdowych zespołów w angielskiej Premier League. Podopieczni Alana Pardewa wygrali 5 z 10 wyjazdowych spotkań, notując przy tym dwa remisy i zaledwie trzy porażki

Pomocnik Obywateli, Raheem Sterling za szczególnie niebezpieczny uważa duet skrzydłowych –  Wilfrieda Zahę i Yannicka Bolasiego, który w jego opinii potrafią niespodziewanie przeprowadzić szaleńczą akcję.

– Crystal Palace posiada zawodników, którzy mogą w każdej chwili zaskoczyć przeciwnika, a także dwóch skrzydłowych, którzy lubią wymieniać się obowiązkami z bocznymi obrońcami w dowolnym momencie gry, aby tworzyć coś z niczego.

– Mają dużą pewność siebie i będą próbować wykorzystać ten element gry od początku meczu. To bardzo ważny element w ich grze, często tworzyli coś z niczego, ale mam nadzieję, że w starciu z nami nie uda im się ta sztuka.

– Mamy plan na to spotkanie, ale nie zdradzę szczegółów, ponieważ jest to zespół, który jest wystarczająco dobry, aby pokonać większość ekip w Premier League, jeżeli ma dobry dzień.

– Mimo wszystko mamy świadomość, że jeżeli zagramy na sowim normalnym poziomie, możemy wygrać.