Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem Ligi Mistrzów Raheem Sterling nie ukrywał, że Napoli nie będzie łatwym rywalem, ale jego zdaniem Obywatele mają wystarczająco dużo jakości, aby poradzić sobie z podopiecznymi Maurizio Sarriego.

– Jutro czeka nas wielki mecz. Jako zespół jesteśmy przekonani, że potrafimy grać dobrą piłkę. Musimy tylko zachować spokojną głowę i być pewni, że możemy zanotować dobry sezon w Champions League.

Anglik, który w bieżących rozgrywkach łącznie (Premier League oraz UCL) ma na koncie już siedem goli, przyznał, że dużo zawdzięcza współpracy z Pepem Guardiolą.

– Jego wpływ był ogromny, szczególnie jeśli chodzi o proste rzeczy-on zawsze stara się abyś wykonywał nawet najprostsze zagrania na najwyższym poziomie. Na tym właśnie polega jego geniusz. To działa.

– Dalej rozwijam się, uczę i żyję grą. Oczywiście, w piłce zdarzają się wzloty i upadki, kiedy sprawy nie układają się po twojej myśli, ale podnosisz się i dążysz do tego, żeby być piłkarzem, którym chciałbyś być.

– Ciągle muszę koncentrować się na znajdowaniu miejsca, z którego mogę zdobyć bramkę, wbieganiu w pole karne, bo stamtąd strzeliłem większość goli. To jest coś, co starałem się poprawić-częściej trafiać do siatki i być bardziej skutecznym. Musiałem sobie z tym poradzić, bo grając na mojej pozycji trzeba zdobywać bramki. Z naszymi zawodnikami wiesz, że będziesz miał szansę na gola. Tylko od ciebie zależy, czy ją wykorzystasz.

– Zawsze grałem na skrzydle, ale lubię wbiegać w jedenastkę. Gdziekolwiek trener mnie nie wystawi, będę szczęśliwy.

– Naprawdę cieszę się moim czasem w City. Świetnie zaczęliśmy ten sezon i gram dla wspaniałego trenera.