Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Raheem Sterling poinformował w rozmowie z mediami, że jest bardzo rozczarowany faktem, iż nie będzie mógł pojawić się na boisku w ćwierćfinałowych meczach Ligi Mistrzów z francuskim Paris Saint-Germain.

Sterling w ostatnim meczu ligowym z Manchesterem United doznał urazu pachwiny i nie zagra co najmniej sześć tygodni.

Walka 21-latka o powrót do zdrowia jest również walką o miejsce w kadrze Roya Hodgsona na zbliżające się Euro 2016. Jeśli rehabilitacja przebiegnie zgodnie z planem, skrzydłowy będzie miał miesiąc na zbudowanie formy przed pierwszym turniejowym meczem Anglików – przeciwko Rosji, 11 czerwca.

– Jestem rozczarowany, że nie zagram w Lidze Mistrzów, ale mam nadzieje, że wrócę do zdrowia tak szybko jak tylko się da i będę miał okazję zagrać na Mistrzostwach Europy – powiedział Sterling.

– Chcemy zrobić coś dla naszego kraju podczas mistrzostw we Francji. Zdobycie Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Europy byłoby dla nas czymś fantastycznym i jesteśmy przekonani, że teraz we Francji możemy mieć swój spory wkład w przebieg mistrzostw.

– Mamy świadomość, że podczas Mistrzostw Świata w Brazylii odpadliśmy zbyt wcześnie, a mamy w swoim składzie piłkarzy, którzy chcą udowodnić, że stać ich na więcej.