Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate uważa, że John Stones może być w perspektywie najbliższych kilku lat jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie.

Zdarzało się, że defensor Manchesteru City był krytykowany za swoją grę w narodowych barwach, ale Southgate zdaje sobie sprawę, że wahania formy w przypadku tak młodego zawodnika są normalnym zjawiskiem.

– Warto uświadomić sobie, że John Stones. W przypadku środkowych obrońców, wiek ten nie oznacza praktycznie nic. Jeśli chcemy mieć Matsa Hummelsa, w Jerome’a Boatenga, czy Gerarda Pique, musimy dać mu trochę czasu – powiedział selekcjoner angielskiej reprezentacji w rozmowie z ESPN.

– Doskonale pamiętam, kiedy Gerard Pique miał 22 lata i grał wówczas w Manchesterze United. Na pewno nie był tak wszechstronnym piłkarzem, jakim jest teraz.

– Myślę, że w Manchesterze City współpracuje ze świetnym menedżerem, pod okiem którego będzie mógł się rozwijać. Myślę, że każdy, kto widział jego grę w zespole U21, przyzna mi rację, że nadszedł właściwy czas, aby zrobił krok do przodu także w reprezentacji Anglii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj