Ferran Soriano
fot. www.mancity.com

Ferran Soriano jest przekonany, że Manchester City pewnego dnia wygra Ligę Mistrzów ze względu na konsekwencję, jaką klub wykazał w ostatnich sezonach.

Manchester City cieszył się złotym okresem w ciągu sześciu lat, odkąd Pep Guardiola został mianowany trenerem, zdobywając każde możliwe trofeum krajowe, w tym cztery tytuły mistrza Anglii w ciągu pięciu sezonów i cztery kolejne Puchary Ligi Angielskiej.

Manchester City rozwija się również w Europie, gdzie dotarł do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21, a w zeszłym sezonie zameldował się w półfinale tych rozgrywek, gdzie musiał uznać wyższość Realu Madryt. Dyrektor generalny Manchesteru City twierdzi, że podniesienie w górę Pucharu Ligi Mistrzów nie jest obsesją, ale wierzy, że pewnego dnia to się stanie.

? To, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich trzech lat, jest niezwykłe ? powiedział Soriano po losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

? Wygraliśmy cztery z ostatnich pięciu sezonów Premier League, co oznacza, że ??jesteśmy bardzo konsekwentni w sposobie pracy i sposobie gry. W ten sposób utorowaliśmy sobie drogę do finału i półfinału Ligi Mistrzów.

? Kwalifikuję to jako sukces bez względu na wszystko, ponieważ wiem, że jeśli będziemy kontynuować to samo rok po roku, a pewnego dnia ponownie dojdziemy do finału i pewnego dnia go wygramy.

? Nie mamy obsesji na tym punkcie, ale wiem, że tak się stanie.

Soriano wypowiedział się także na temat samego losowania Ligi Mistrzów.

? Pojechaliśmy do Kopenhagi wiele lat temu w 2009 roku, więc z radością wracamy tam po tylu latach. Sevilla to fantastyczne miejsce, dobry zespół, dobry trener. Graliśmy tam w 2015 roku, więc czas tam wrócić.

? Mecz z Borussią Dortmund będzie wyjątkowy. Graliśmy z nimi 2021 roku w ćwierćfinale, ale to było w czasach koronawirusa ? bez fanów, a szkoda. Teraz czekają nas mecze z fanami, a dodatkową ekscytacją może być fakt, że mamy graczy, którzy grali w Dortmundzie ? Erlinga Haalanda i Ilkaya Gundogana.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj